Yageo MFR-25FBF52-110K
MFR-25FBF52-110K picture photo
Mfg. Part Number
MFR-25FBF52-110K
Brief Description
RES 110K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
MFR-25FBF52-110K.pdf
Availability of MFR-25FBF52-110K
QUANTITY
MFR-25FBF52-110K Order Process
Ship out your order
Specifications of MFR-25FBF52-110K
Internal Part NumberEIS-MFR-25FBF52-110K
PackagingBulk
Resistance (Ohms)110k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MFR-25FBF52-110K
Related LinksMFR-25FB, MFR-25FBF52-110K Datasheet, Yageo Distributor
MFR-25FBF52-110K Details Description
Related parts for MFR-25FBF52-110K
TRIMMER 200 OHM 0.05W SMD datasheet.pdf