Yageo MFR-25FBF52-11K3
MFR-25FBF52-11K3 picture photo
Mfg. Part Number
MFR-25FBF52-11K3
Brief Description
RES 11.3K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
MFR-25FBF52-11K3.pdf
Availability of MFR-25FBF52-11K3
QUANTITY
MFR-25FBF52-11K3 Order Process
Ship out your order
Specifications of MFR-25FBF52-11K3
Internal Part NumberEIS-MFR-25FBF52-11K3
PackagingBulk
Resistance (Ohms)11.3k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MFR-25FBF52-11K3
Related LinksMFR-25FB, MFR-25FBF52-11K3 Datasheet, Yageo Distributor
MFR-25FBF52-11K3 Details Description
Related parts for MFR-25FBF52-11K3
Connector Quick Connect Receptacle/Tab 14-18 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
CONN HDI PLUG 195POS 3ROW VERT datasheet.pdf
DIODE MODULE 400V 60A ISOTOP datasheet.pdf
SENSOR 75PSI 7/16-20-2B .5-4.5V datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 8A TO220AC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
RES 1.62K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 470K OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
TRIMMER 200 OHM 1W HOOK datasheet.pdf
FQ-M E-CAT CBL(M12/M12)STR 5M datasheet.pdf
CAP CER 4.7PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf