Yageo MFR-25FBF52-11R5
MFR-25FBF52-11R5 picture photo
Mfg. Part Number
MFR-25FBF52-11R5
Brief Description
RES 11.5 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
MFR-25FBF52-11R5.pdf
Availability of MFR-25FBF52-11R5
QUANTITY
MFR-25FBF52-11R5 Order Process
Ship out your order
Specifications of MFR-25FBF52-11R5
Internal Part NumberEIS-MFR-25FBF52-11R5
PackagingBulk
Resistance (Ohms)11.5
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MFR-25FBF52-11R5
Related LinksMFR-25FB, MFR-25FBF52-11R5 Datasheet, Yageo Distributor
MFR-25FBF52-11R5 Details Description
Related parts for MFR-25FBF52-11R5
INSERT MALE 10POS+1GND SCREW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 50V NP0 1206 datasheet.pdf
IC FIFO 1KX16 PAR-SER 28SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
CONN HSNG RCPT JAM NUT 2POS PIN datasheet.pdf
SLMT,STR,SNB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100" datasheet.pdf