Yageo MFR-25FBF52-121R
MFR-25FBF52-121R picture photo
Mfg. Part Number
MFR-25FBF52-121R
Brief Description
RES 121 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
MFR-25FBF52-121R.pdf
Availability of MFR-25FBF52-121R
QUANTITY
MFR-25FBF52-121R Order Process
Ship out your order
Specifications of MFR-25FBF52-121R
Internal Part NumberEIS-MFR-25FBF52-121R
PackagingBulk
Resistance (Ohms)121
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MFR-25FBF52-121R
Related LinksMFR-25FB, MFR-25FBF52-121R Datasheet, Yageo Distributor
MFR-25FBF52-121R Details Description
Related parts for MFR-25FBF52-121R
CONN EDGECARD 60POS .100 EYELET datasheet.pdf