Yageo MFR-25FBF52-133R
MFR-25FBF52-133R picture photo
Mfg. Part Number
MFR-25FBF52-133R
Brief Description
RES 133 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
MFR-25FBF52-133R.pdf
Availability of MFR-25FBF52-133R
QUANTITY
MFR-25FBF52-133R Order Process
Ship out your order
Specifications of MFR-25FBF52-133R
Internal Part NumberEIS-MFR-25FBF52-133R
PackagingBulk
Resistance (Ohms)133
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MFR-25FBF52-133R
Related LinksMFR-25FB, MFR-25FBF52-133R Datasheet, Yageo Distributor
MFR-25FBF52-133R Details Description
Related parts for MFR-25FBF52-133R
ASSEMBLY 4 POSITION 4 CONTACT datasheet.pdf
CONN PC PIN CIRC 0.018DIA TIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 8.6PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
RES 30.9K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
1MM JMPR LGT 254 TYPE A 17POS datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf