Yageo MFR-25FBF52-14K
MFR-25FBF52-14K picture photo
Mfg. Part Number
MFR-25FBF52-14K
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 14K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
MFR-25FBF52-14K.pdf
Availability of MFR-25FBF52-14K
QUANTITY
MFR-25FBF52-14K Order Process
Ship out your order
Specifications of MFR-25FBF52-14K
Internal Part NumberEIS-MFR-25FBF52-14K
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesLeaded Resistors
Standard Package200
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesMFR
PackagingBulk
Resistance (Ohms)14k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MFR-25FBF52-14K
Related LinksMFR-25F, MFR-25FBF52-14K Datasheet, Yageo Distributor
MFR-25FBF52-14K Details Description
Related parts for MFR-25FBF52-14K
IC OPAMP GP 1.1MHZ RRO TSOT23-5 datasheet.pdf
CONN RECEPT PIN .560" datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 16A 240VAC 28VDC datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
FIXED IND 82UH 3.2A 80 MOHM TH datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 4.096MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 200W datasheet.pdf
CONN SMD BKWY HDR TIN 40POS datasheet.pdf
METAL BRACKET FOR RELAY datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100" datasheet.pdf
CAP FILM 39NF 3.5% 1600VDC RAD datasheet.pdf