Yageo MFR-25FBF52-169R
MFR-25FBF52-169R picture photo
Mfg. Part Number
MFR-25FBF52-169R
Brief Description
RES 169 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
MFR-25FBF52-169R.pdf
Availability of MFR-25FBF52-169R
QUANTITY
MFR-25FBF52-169R Order Process
Ship out your order
Specifications of MFR-25FBF52-169R
Internal Part NumberEIS-MFR-25FBF52-169R
PackagingBulk
Resistance (Ohms)169
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MFR-25FBF52-169R
Related LinksMFR-25FB, MFR-25FBF52-169R Datasheet, Yageo Distributor
MFR-25FBF52-169R Details Description
Related parts for MFR-25FBF52-169R
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 44PLCC datasheet.pdf
RES 22K OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC GATE NAND 1CH 2-INP 5-DSBGA datasheet.pdf
IC TXRX 2PORT ETH COMM 100-MQFP datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
RES SMD 160K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 5MHZ RRO 8UMAX datasheet.pdf
XCEDE HD 2W 3PVH 4COL WK datasheet.pdf