Yageo MFR-25FBF52-178R
MFR-25FBF52-178R picture photo
Mfg. Part Number
MFR-25FBF52-178R
Brief Description
RES 178 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
MFR-25FBF52-178R.pdf
Availability of MFR-25FBF52-178R
QUANTITY
MFR-25FBF52-178R Order Process
Ship out your order
Specifications of MFR-25FBF52-178R
Internal Part NumberEIS-MFR-25FBF52-178R
PackagingBulk
Resistance (Ohms)178
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MFR-25FBF52-178R
Related LinksMFR-25FB, MFR-25FBF52-178R Datasheet, Yageo Distributor
MFR-25FBF52-178R Details Description
Related parts for MFR-25FBF52-178R
CONN HEADER .100 SINGL STR 13POS datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV OPEN COLL 8DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .125 EXTEND datasheet.pdf
CABLE 6COND 22AWG NATURAL 500' datasheet.pdf
HEATSINK AND CLIPS FOR 2 TO-264 datasheet.pdf
RES 56.2K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 29.1K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
DCDC CONVERTER +/-15VOUT 6W datasheet.pdf
DIODE ZENER 62V 2W SMBJ datasheet.pdf
Connector Receptacle 36 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf