Yageo MFR-25FBF52-191K
MFR-25FBF52-191K picture photo
Mfg. Part Number
MFR-25FBF52-191K
Brief Description
RES 191K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
MFR-25FBF52-191K.pdf
Availability of MFR-25FBF52-191K
QUANTITY
MFR-25FBF52-191K Order Process
Ship out your order
Specifications of MFR-25FBF52-191K
Internal Part NumberEIS-MFR-25FBF52-191K
PackagingBulk
Resistance (Ohms)191k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MFR-25FBF52-191K
Related LinksMFR-25FB, MFR-25FBF52-191K Datasheet, Yageo Distributor
MFR-25FBF52-191K Details Description
Related parts for MFR-25FBF52-191K
CAP CER 100PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
TAPE POLY THERMOSETTING 5/8" YEL datasheet.pdf
CONN PLUG 128POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
RES 95.3 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 11POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
XBEE PRO SET S2B 10MW RPSMA datasheet.pdf
AREA SENSOR MS-NA1-2 (4PCS/SET) datasheet.pdf
508 TB SPRING CLAMP 45D datasheet.pdf
DUAL ALARM CONTACT datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 32 datasheet.pdf
MKP 3.3UF 5% 850VDC DRAWING T6 datasheet.pdf
800UF 15V 16X43 105C AXI datasheet.pdf