Yageo MFR-25FBF52-191R
MFR-25FBF52-191R picture photo
Mfg. Part Number
MFR-25FBF52-191R
Brief Description
RES 191 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
MFR-25FBF52-191R.pdf
Availability of MFR-25FBF52-191R
QUANTITY
MFR-25FBF52-191R Order Process
Ship out your order
Specifications of MFR-25FBF52-191R
Internal Part NumberEIS-MFR-25FBF52-191R
PackagingBulk
Resistance (Ohms)191
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MFR-25FBF52-191R
Related LinksMFR-25FB, MFR-25FBF52-191R Datasheet, Yageo Distributor
MFR-25FBF52-191R Details Description
Related parts for MFR-25FBF52-191R
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 100V SMD datasheet.pdf