Yageo MFR-25FBF52-21K5
MFR-25FBF52-21K5 picture photo
Mfg. Part Number
MFR-25FBF52-21K5
Brief Description
RES 21.5K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
MFR-25FBF52-21K5.pdf
Availability of MFR-25FBF52-21K5
QUANTITY
MFR-25FBF52-21K5 Order Process
Ship out your order
Specifications of MFR-25FBF52-21K5
Internal Part NumberEIS-MFR-25FBF52-21K5
PackagingBulk
Resistance (Ohms)21.5k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MFR-25FBF52-21K5
Related LinksMFR-25FB, MFR-25FBF52-21K5 Datasheet, Yageo Distributor
MFR-25FBF52-21K5 Details Description
Related parts for MFR-25FBF52-21K5
LABEL S LAM DM VNL WHT 1X.75" datasheet.pdf
IC DAC 8BIT QUAD BUFF 20-TSSOP datasheet.pdf
CAP MICA 220PF 0.5% 1KV 2220 datasheet.pdf
TOOL KIT datasheet.pdf
CAP TANT 0.33UF 35V 10% 1507 datasheet.pdf
RES 10K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf