Yageo MFR-25FBF52-22K6
MFR-25FBF52-22K6 picture photo
Mfg. Part Number
MFR-25FBF52-22K6
Brief Description
RES 22.6K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
MFR-25FBF52-22K6.pdf
Availability of MFR-25FBF52-22K6
QUANTITY
MFR-25FBF52-22K6 Order Process
Ship out your order
Specifications of MFR-25FBF52-22K6
Internal Part NumberEIS-MFR-25FBF52-22K6
PackagingBulk
Resistance (Ohms)22.6k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MFR-25FBF52-22K6
Related LinksMFR-25FB, MFR-25FBF52-22K6 Datasheet, Yageo Distributor
MFR-25FBF52-22K6 Details Description
Related parts for MFR-25FBF52-22K6
FUSE BOARD MNT 500MA 32VDC 0603 datasheet.pdf
RES SMD 0.68 OHM 1% 1/6W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 8POS PIN datasheet.pdf
CAP THIN FILM 0.7PF 25V 0402 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 9POS 5.08MM datasheet.pdf
HD CABLE TIE 175LB. 32.28" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100" datasheet.pdf
SMA PGTL W/RA PLG RG-58 24" datasheet.pdf