Yageo MFR-25FBF52-22R6
MFR-25FBF52-22R6 picture photo
Mfg. Part Number
MFR-25FBF52-22R6
Brief Description
RES 22.6 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
MFR-25FBF52-22R6.pdf
Availability of MFR-25FBF52-22R6
QUANTITY
MFR-25FBF52-22R6 Order Process
Ship out your order
Specifications of MFR-25FBF52-22R6
Internal Part NumberEIS-MFR-25FBF52-22R6
PackagingBulk
Resistance (Ohms)22.6
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MFR-25FBF52-22R6
Related LinksMFR-25FB, MFR-25FBF52-22R6 Datasheet, Yageo Distributor
MFR-25FBF52-22R6 Details Description
Related parts for MFR-25FBF52-22R6
CAP ALUM 1800UF 20% 160V SNAP datasheet.pdf
IC AMP LIMITING POST HS 10-MSOP datasheet.pdf
CARDEDGE 56POS DL .100 GREEN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 55POS JAMNUT PIN datasheet.pdf
RES 330K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 40POS 2MM T/H GOLD datasheet.pdf
RES 73.2 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN DIN SOCKET 32POS VERT GOLD datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
POE+ GIGA-MINIMC, 2TX/LX-SM1550/ datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100" datasheet.pdf