Yageo MFR-25FBF52-26K1
MFR-25FBF52-26K1 picture photo
Mfg. Part Number
MFR-25FBF52-26K1
Brief Description
RES 26.1K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
MFR-25FBF52-26K1.pdf
Availability of MFR-25FBF52-26K1
QUANTITY
MFR-25FBF52-26K1 Order Process
Ship out your order
Specifications of MFR-25FBF52-26K1
Internal Part NumberEIS-MFR-25FBF52-26K1
PackagingBulk
Resistance (Ohms)26.1k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MFR-25FBF52-26K1
Related LinksMFR-25FB, MFR-25FBF52-26K1 Datasheet, Yageo Distributor
MFR-25FBF52-26K1 Details Description
Related parts for MFR-25FBF52-26K1
RES 68 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 5A 125V datasheet.pdf
CAP THIN FILM 12PF 50V 0805 datasheet.pdf
Connector Receptacle 40 Position 0.100" (2.54mm) Gold or Gold, GXT Surface Mount datasheet.pdf
CAP CER 2700PF 1KV RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 22 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
RES 37K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
MOD CTLR PROGR BL1700 16IN 16OUT datasheet.pdf
FASTENER SNAP-CLIP datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM L-TAB T766 datasheet.pdf
RES SMD 348 OHM 1% 1W 0207 datasheet.pdf