Yageo MFR-25FBF52-29K4
MFR-25FBF52-29K4 picture photo
Mfg. Part Number
MFR-25FBF52-29K4
Brief Description
RES 29.4K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
MFR-25FBF52-29K4.pdf
Availability of MFR-25FBF52-29K4
QUANTITY
MFR-25FBF52-29K4 Order Process
Ship out your order
Specifications of MFR-25FBF52-29K4
Internal Part NumberEIS-MFR-25FBF52-29K4
PackagingBulk
Resistance (Ohms)29.4k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MFR-25FBF52-29K4
Related LinksMFR-25FB, MFR-25FBF52-29K4 Datasheet, Yageo Distributor
MFR-25FBF52-29K4 Details Description
Related parts for MFR-25FBF52-29K4
CARD MALE EXTENDER .100 36POS AU datasheet.pdf
RES SMD 160 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
LED 7-SEGMENT DISPLAY datasheet.pdf
MACH SCREW BINDING SLOTTED 8-32 datasheet.pdf
RES 80.6K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPST 20A 125V datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP4T datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156" datasheet.pdf
DIODE ZENER 62V 500MW DO35 datasheet.pdf
DIODE ZENER 51V 300MW SOT23 datasheet.pdf