Yageo MFR-25FBF52-2K32
MFR-25FBF52-2K32 picture photo
Mfg. Part Number
MFR-25FBF52-2K32
Brief Description
RES 2.32K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
MFR-25FBF52-2K32.pdf
Availability of MFR-25FBF52-2K32
QUANTITY
MFR-25FBF52-2K32 Order Process
Ship out your order
Specifications of MFR-25FBF52-2K32
Internal Part NumberEIS-MFR-25FBF52-2K32
PackagingBulk
Resistance (Ohms)2.32k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MFR-25FBF52-2K32
Related LinksMFR-25FB, MFR-25FBF52-2K32 Datasheet, Yageo Distributor
MFR-25FBF52-2K32 Details Description
Related parts for MFR-25FBF52-2K32
PANEL FRONT 19X14X0.13" BLACK datasheet.pdf
DOOR FRONT FOR UPRIGHT CAB RACK datasheet.pdf
BOARD EVALUATION FOR HRF-AT4511 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC REG BUCK 1.8V 1A SYNC 6-USMD datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 50V X7R 1210 datasheet.pdf
FIXED IND 3.5NH 380MA 550 MOHM datasheet.pdf
RES 510.1 OHM 1W 0.25% AXIAL datasheet.pdf
20W DC/DC-CONV POWERLINE-PLUS datasheet.pdf
CONN IDC HEADER 0.100 20 POS datasheet.pdf
CAP CER 1.3PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf