Yageo MFR-25FBF52-2K43
MFR-25FBF52-2K43 picture photo
Mfg. Part Number
MFR-25FBF52-2K43
Brief Description
RES 2.43K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
MFR-25FBF52-2K43.pdf
Availability of MFR-25FBF52-2K43
QUANTITY
MFR-25FBF52-2K43 Order Process
Ship out your order
Specifications of MFR-25FBF52-2K43
Internal Part NumberEIS-MFR-25FBF52-2K43
PackagingBulk
Resistance (Ohms)2.43k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MFR-25FBF52-2K43
Related LinksMFR-25FB, MFR-25FBF52-2K43 Datasheet, Yageo Distributor
MFR-25FBF52-2K43 Details Description
Related parts for MFR-25FBF52-2K43
CONN PLUG W/DETENT 2POS .093 datasheet.pdf
SENSOR TILT 25-60DEG 100MA TH datasheet.pdf
Crystal 24.0000MHz 50ppm 20pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
RES SMD 619 OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
IC FPGA 280 I/O 484FBGA datasheet.pdf
RES SMD 20K OHM 1% 1/5W 0603 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 75V 200MA SC75 datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 200V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf