Yageo MFR-25FBF52-332K
MFR-25FBF52-332K picture photo
Mfg. Part Number
MFR-25FBF52-332K
Brief Description
RES 332K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
MFR-25FBF52-332K.pdf
Availability of MFR-25FBF52-332K
QUANTITY
MFR-25FBF52-332K Order Process
Ship out your order
Specifications of MFR-25FBF52-332K
Internal Part NumberEIS-MFR-25FBF52-332K
PackagingBulk
Resistance (Ohms)332k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MFR-25FBF52-332K
Related LinksMFR-25FB, MFR-25FBF52-332K Datasheet, Yageo Distributor
MFR-25FBF52-332K Details Description
Related parts for MFR-25FBF52-332K
IC CPLD 32MC 15NS 44PLCC datasheet.pdf
IC SENSOR PROG HIGH GAIN 16-SOIC datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 3.15KV RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 datasheet.pdf
CONN STACKER 12POS 0.100" T/H datasheet.pdf
CAP CER 8.1PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 0.5A SYNC 6TDFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 250W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf