Yageo MFR-25FBF52-3K48
MFR-25FBF52-3K48 picture photo
Mfg. Part Number
MFR-25FBF52-3K48
Brief Description
RES 3.48K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
MFR-25FBF52-3K48.pdf
Availability of MFR-25FBF52-3K48
QUANTITY
MFR-25FBF52-3K48 Order Process
Ship out your order
Specifications of MFR-25FBF52-3K48
Internal Part NumberEIS-MFR-25FBF52-3K48
PackagingBulk
Resistance (Ohms)3.48k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MFR-25FBF52-3K48
Related LinksMFR-25FB, MFR-25FBF52-3K48 Datasheet, Yageo Distributor
MFR-25FBF52-3K48 Details Description
Related parts for MFR-25FBF52-3K48
HEADER PROTECTED 50-POS W/EJECT datasheet.pdf
CONN RING TONG FLAG SOLISTRAND datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 32V datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 18POS GOLD datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 315MA 1 OHM SMD datasheet.pdf
IC SMART SENSOR II 2CH 16QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
OSC TCXO 140.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 250V JB 0805 datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 8KB FLASH 48TQFP datasheet.pdf
DIP CABLE 20POS datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS BOX MNT PIN datasheet.pdf