Yageo MFR-25FBF52-412K
MFR-25FBF52-412K picture photo
Mfg. Part Number
MFR-25FBF52-412K
Brief Description
RES 412K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
MFR-25FBF52-412K.pdf
Availability of MFR-25FBF52-412K
QUANTITY
MFR-25FBF52-412K Order Process
Ship out your order
Specifications of MFR-25FBF52-412K
Internal Part NumberEIS-MFR-25FBF52-412K
PackagingBulk
Resistance (Ohms)412k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MFR-25FBF52-412K
Related LinksMFR-25FB, MFR-25FBF52-412K Datasheet, Yageo Distributor
MFR-25FBF52-412K Details Description
Related parts for MFR-25FBF52-412K
LIGHT PIPE 4POS RJ JACK SQ LENS datasheet.pdf
CAP CER 10UF 6.3V Y5V 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
CAP CER 0.068UF 500V X7R 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
PIN STRIP HEADER 48 PIN STRAIGHT datasheet.pdf
FUSE 5A 36VDC OTS THERMOPLASTIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 500W datasheet.pdf
FIXED IND 18UH 265MA 1.8 OHM TH datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf