Yageo MFR-25FBF52-442K
MFR-25FBF52-442K picture photo
Mfg. Part Number
MFR-25FBF52-442K
Brief Description
RES 442K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
MFR-25FBF52-442K.pdf
Availability of MFR-25FBF52-442K
QUANTITY
MFR-25FBF52-442K Order Process
Ship out your order
Specifications of MFR-25FBF52-442K
Internal Part NumberEIS-MFR-25FBF52-442K
PackagingBulk
Resistance (Ohms)442k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MFR-25FBF52-442K
Related LinksMFR-25FB, MFR-25FBF52-442K Datasheet, Yageo Distributor
MFR-25FBF52-442K Details Description
Related parts for MFR-25FBF52-442K
THERMISTOR NTC 150K OHM 5% 0603 datasheet.pdf
WIRE MARKER B/Y .05-.12"250PC datasheet.pdf
IC MOSFET DVR QUAD AND 16SOIC datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 80TQFP datasheet.pdf
IC DAC 10BIT SGL LV SC70-6 datasheet.pdf
RES 1.65K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
MULTI-PAIR 34COND 24AWG 500' datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 25A 24VDC datasheet.pdf
CONN HDR 15POS 0.200 T/H TIN datasheet.pdf