Yageo MFR-25FBF52-487R
MFR-25FBF52-487R picture photo
Mfg. Part Number
MFR-25FBF52-487R
Brief Description
RES 487 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
MFR-25FBF52-487R.pdf
Availability of MFR-25FBF52-487R
QUANTITY
MFR-25FBF52-487R Order Process
Ship out your order
Specifications of MFR-25FBF52-487R
Internal Part NumberEIS-MFR-25FBF52-487R
PackagingBulk
Resistance (Ohms)487
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MFR-25FBF52-487R
Related LinksMFR-25FB, MFR-25FBF52-487R Datasheet, Yageo Distributor
MFR-25FBF52-487R Details Description
Related parts for MFR-25FBF52-487R
DIODE GEN PURP 1KV 1A AXIAL datasheet.pdf
IC POT DUAL 50K 256POS 16TSSOP datasheet.pdf
CONN BNC JACK STR 75 OHM CRIMP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .050 DIP SLD datasheet.pdf
SENSOR 75PSIS 3/8 UNF 5V 12" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
IC CONV THRMCPLE-DIG E TYPE TDFN datasheet.pdf
CONN RCPT 9POS PNL MNT SLDR datasheet.pdf