Yageo MFR-25FBF52-536K
MFR-25FBF52-536K picture photo
Mfg. Part Number
MFR-25FBF52-536K
Brief Description
RES 536K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
MFR-25FBF52-536K.pdf
Availability of MFR-25FBF52-536K
QUANTITY
MFR-25FBF52-536K Order Process
Ship out your order
Specifications of MFR-25FBF52-536K
Internal Part NumberEIS-MFR-25FBF52-536K
PackagingBulk
Resistance (Ohms)536k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MFR-25FBF52-536K
Related LinksMFR-25FB, MFR-25FBF52-536K Datasheet, Yageo Distributor
MFR-25FBF52-536K Details Description
Related parts for MFR-25FBF52-536K
DIP CABLE - CDP24G/AE24M/X datasheet.pdf
CAP CER 1UF 50V X7R 1210 datasheet.pdf
CONN PLUG 120POS .8MM FH 8H GOLD datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
RES 30.1K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
GDT 420V 20% 5KA SURFACE MOUNT datasheet.pdf
CAP CER 2.1PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf