Yageo MFR-25FBF52-604K
MFR-25FBF52-604K picture photo
Mfg. Part Number
MFR-25FBF52-604K
Brief Description
RES 604K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
MFR-25FBF52-604K.pdf
Availability of MFR-25FBF52-604K
QUANTITY
MFR-25FBF52-604K Order Process
Ship out your order
Specifications of MFR-25FBF52-604K
Internal Part NumberEIS-MFR-25FBF52-604K
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesLeaded Resistors
Standard Package200
SeriesMFR
PackagingBulk
Resistance (Ohms)604k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MFR-25FBF52-604K
Related LinksMFR-25FB, MFR-25FBF52-604K Datasheet, Yageo Distributor
MFR-25FBF52-604K Details Description
Related parts for MFR-25FBF52-604K
IC SW BUS 24BIT FET 56-TVSOP datasheet.pdf
RES CAP BLEEDER 5K OHM 5% 22W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN PLUG 56POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 100POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.4VA 20V datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
1-3/4" INT CORNER 1" BEND OFFICE datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 10A 125V datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 61POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
IC DLP 0.3 WVGA DMD 50LCCC datasheet.pdf
CIRCUIT BRKR MAG-HYDR LEVER 20A datasheet.pdf