Yageo MFR-25FBF52-604R
MFR-25FBF52-604R picture photo
Mfg. Part Number
MFR-25FBF52-604R
Brief Description
RES 604 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
MFR-25FBF52-604R.pdf
Availability of MFR-25FBF52-604R
QUANTITY
MFR-25FBF52-604R Order Process
Ship out your order
Specifications of MFR-25FBF52-604R
Internal Part NumberEIS-MFR-25FBF52-604R
PackagingBulk
Resistance (Ohms)604
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MFR-25FBF52-604R
Related LinksMFR-25FB, MFR-25FBF52-604R Datasheet, Yageo Distributor
MFR-25FBF52-604R Details Description
Related parts for MFR-25FBF52-604R
RES ARRAY 4 RES 680 OHM 2012 datasheet.pdf
RES SMD 33 OHM 5% 1/2W 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 10NH 1A 90 MOHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 673 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 3COND 16AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
Connector Socket 14 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
DOUBLE M12 SHORT M12 CN NPN NO datasheet.pdf
RES 6.34K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf