Yageo MFR-25FBF52-63K4
MFR-25FBF52-63K4 picture photo
Mfg. Part Number
MFR-25FBF52-63K4
Brief Description
RES 63.4K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
MFR-25FBF52-63K4.pdf
Availability of MFR-25FBF52-63K4
QUANTITY
MFR-25FBF52-63K4 Order Process
Ship out your order
Specifications of MFR-25FBF52-63K4
Internal Part NumberEIS-MFR-25FBF52-63K4
PackagingBulk
Resistance (Ohms)63.4k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MFR-25FBF52-63K4
Related LinksMFR-25FB, MFR-25FBF52-63K4 Datasheet, Yageo Distributor
MFR-25FBF52-63K4 Details Description
Related parts for MFR-25FBF52-63K4
JUMPER-H1505TR/A3049G/H1505TR 3" datasheet.pdf
IC DRIVER AIR CORE SINGLE 16SOIC datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 1A 250VAC 125VDC datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV PUSH PULL 8DIP GW datasheet.pdf
RES SMD 38.3 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 71.5 OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DP3T 5A 120V datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 142 OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
MICRO 21 M 72" YEL datasheet.pdf
Crystal 24.0000MHz 30ppm 18pF 50 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
RES SMD 165K OHM 1% 1/2W 0805 datasheet.pdf