Yageo MFR-25FBF52-6K81
MFR-25FBF52-6K81 picture photo
Mfg. Part Number
MFR-25FBF52-6K81
Brief Description
RES 6.81K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
MFR-25FBF52-6K81.pdf
Availability of MFR-25FBF52-6K81
QUANTITY
MFR-25FBF52-6K81 Order Process
Ship out your order
Specifications of MFR-25FBF52-6K81
Internal Part NumberEIS-MFR-25FBF52-6K81
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesLeaded Resistors
Standard Package200
SeriesMFR
PackagingBulk
Resistance (Ohms)6.81k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MFR-25FBF52-6K81
Related LinksMFR-25FB, MFR-25FBF52-6K81 Datasheet, Yageo Distributor
MFR-25FBF52-6K81 Details Description
Related parts for MFR-25FBF52-6K81
JACK PIN TIP GOLD 10PC WHITE datasheet.pdf
RES SMD 909K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC FPGA 488 I/O 652BGA datasheet.pdf
RES 1.78K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 5.6K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 16POS INLINE PIN datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 48V 960W datasheet.pdf
IC MCU ARM 512KB FLASH 100TFBGA datasheet.pdf
IC VOICEPORT 1CH FXS 8KHZ 44LQFP datasheet.pdf
OSC VCTCXO 30.000MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf