Yageo MFR-25FBF52-806R
MFR-25FBF52-806R picture photo
Mfg. Part Number
MFR-25FBF52-806R
Brief Description
RES 806 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
MFR-25FBF52-806R.pdf
Availability of MFR-25FBF52-806R
QUANTITY
MFR-25FBF52-806R Order Process
Ship out your order
Specifications of MFR-25FBF52-806R
Internal Part NumberEIS-MFR-25FBF52-806R
PackagingBulk
Resistance (Ohms)806
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MFR-25FBF52-806R
Related LinksMFR-25FB, MFR-25FBF52-806R Datasheet, Yageo Distributor
MFR-25FBF52-806R Details Description
Related parts for MFR-25FBF52-806R
TERM BLOCK HDR 36POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 1% 1W 2515 datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 05VIN 12VOUT datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR NCP5424 datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV TRIAC 6SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
RES SMD 0.75 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 120UH 1.12A 283 MOHM datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X12MM XCUT T766 datasheet.pdf
HEX LOCKING SCREW SET 16MM datasheet.pdf