Yageo MFR-25FBF52-845K
MFR-25FBF52-845K picture photo
Mfg. Part Number
MFR-25FBF52-845K
Brief Description
RES 845K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
MFR-25FBF52-845K.pdf
Availability of MFR-25FBF52-845K
QUANTITY
MFR-25FBF52-845K Order Process
Ship out your order
Specifications of MFR-25FBF52-845K
Internal Part NumberEIS-MFR-25FBF52-845K
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesLeaded Resistors
Standard Package200
SeriesMFR
PackagingBulk
Resistance (Ohms)845k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MFR-25FBF52-845K
Related LinksMFR-25FB, MFR-25FBF52-845K Datasheet, Yageo Distributor
MFR-25FBF52-845K Details Description
Related parts for MFR-25FBF52-845K
IC DRIVER HALF BRIDGE 8DIP datasheet.pdf
IC DVR/RCVR RS-485 3.3V 8-SOIC datasheet.pdf
IC OPAMP GP 8MHZ 14CDIP datasheet.pdf
IC XDCP QUAD 64-TAP 2.5K 24-SOIC datasheet.pdf
RES ARRAY 10 RES 50K OHM 20SSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 10A 115VAC 28VDC datasheet.pdf
SWITCH ROTARY DPDT datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 33POS datasheet.pdf