Yageo MFR-25FBF52-93R1
MFR-25FBF52-93R1 picture photo
Mfg. Part Number
MFR-25FBF52-93R1
Brief Description
RES 93.1 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
MFR-25FBF52-93R1.pdf
Availability of MFR-25FBF52-93R1
QUANTITY
MFR-25FBF52-93R1 Order Process
Ship out your order
Specifications of MFR-25FBF52-93R1
Internal Part NumberEIS-MFR-25FBF52-93R1
PackagingBulk
Resistance (Ohms)93.1
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MFR-25FBF52-93R1
Related LinksMFR-25FB, MFR-25FBF52-93R1 Datasheet, Yageo Distributor
MFR-25FBF52-93R1 Details Description
Related parts for MFR-25FBF52-93R1
RES SMD 390 OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 680 OHM 0804 datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 70POS STR datasheet.pdf
IC OPAMP GP 5.5KHZ RRO SOT23-5 datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:2 1GHZ 8DFN datasheet.pdf
FAN BLOWER 45X20MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
HOOK-UP SOLID 18AWG NATURAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 100MA 125V datasheet.pdf
CAP MICA 15PF 0.5PF 500V SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .125" datasheet.pdf