Yageo MFR-25FBF52-9K53
MFR-25FBF52-9K53 picture photo
Mfg. Part Number
MFR-25FBF52-9K53
Brief Description
RES 9.53K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
MFR-25FBF52-9K53.pdf
Availability of MFR-25FBF52-9K53
QUANTITY
MFR-25FBF52-9K53 Order Process
Ship out your order
Specifications of MFR-25FBF52-9K53
Internal Part NumberEIS-MFR-25FBF52-9K53
PackagingBulk
Resistance (Ohms)9.53k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MFR-25FBF52-9K53
Related LinksMFR-25FB, MFR-25FBF52-9K53 Datasheet, Yageo Distributor
MFR-25FBF52-9K53 Details Description
Related parts for MFR-25FBF52-9K53
HOOK-UP STRND 22AWG YELLOW 1000' datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
RES 511 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 39UF 5% 20V AXIAL datasheet.pdf
CABLE 2COND 24AWG SHLD 500' datasheet.pdf
Connector Socket 62 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
FILTER EMI 22000PF RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM R-TAB T766 datasheet.pdf
COMBO 43W2 F PCB R/A HP TIN datasheet.pdf
CAP FILM 1.5NF 5% 1600VDC RAD datasheet.pdf