Yageo MFR-25FRF52-100R
MFR-25FRF52-100R picture photo
Mfg. Part Number
MFR-25FRF52-100R
Brief Description
RES 100 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
MFR-25FRF52-100R.pdf
Availability of MFR-25FRF52-100R
QUANTITY
MFR-25FRF52-100R Order Process
Ship out your order
Specifications of MFR-25FRF52-100R
Internal Part NumberEIS-MFR-25FRF52-100R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesLeaded Resistors
Standard Package5,000
SeriesMFR
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)100
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MFR-25FRF52-100R
Related LinksMFR-25FR, MFR-25FRF52-100R Datasheet, Yageo Distributor
MFR-25FRF52-100R Details Description
Related parts for MFR-25FRF52-100R
TERM BLOCK PLUG 15POS STR 5.08MM datasheet.pdf
RES SMD 470 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 24POS WALLMNT PINS datasheet.pdf
CONN HEADER 10PWR 28SGL 2.36MM datasheet.pdf
LED CBI 3MM BI-LVL RED/GRN DIFF datasheet.pdf
OPTOISOLTR 5KV TRANSISTOR 4-SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
RES SMD 17.4K OHM 1% 1/5W 1005 datasheet.pdf
Connector Socket 44 Position 0.050" (1.27mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
OSC PROG 1.8V 1.3NS 50PPM 3.2X5 datasheet.pdf