Yageo MFR-25FRF52-14K
MFR-25FRF52-14K picture photo
Mfg. Part Number
MFR-25FRF52-14K
Brief Description
RES 14K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
MFR-25FRF52-14K.pdf
Availability of MFR-25FRF52-14K
QUANTITY
MFR-25FRF52-14K Order Process
Ship out your order
Specifications of MFR-25FRF52-14K
Internal Part NumberEIS-MFR-25FRF52-14K
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)14k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MFR-25FRF52-14K
Related LinksMFR-25F, MFR-25FRF52-14K Datasheet, Yageo Distributor
MFR-25FRF52-14K Details Description
Related parts for MFR-25FRF52-14K
FIXED IND 39UH 500MA 383.7 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
LCD COG GRAPHIC 128X64 TRANSM datasheet.pdf
CONN PLUG 180POS VERT BRD/BRD datasheet.pdf
LED 1" FLAT GRN PMI 12V C1D2 datasheet.pdf
RES 120 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 0.47UF 5% 50V AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM L-TAB T412 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
SWITCH LEVER SPST-NC 16A datasheet.pdf