Yageo MFR-25FRF52-165K
MFR-25FRF52-165K picture photo
Mfg. Part Number
MFR-25FRF52-165K
Brief Description
RES 165K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
MFR-25FRF52-165K.pdf
Availability of MFR-25FRF52-165K
QUANTITY
MFR-25FRF52-165K Order Process
Ship out your order
Specifications of MFR-25FRF52-165K
Internal Part NumberEIS-MFR-25FRF52-165K
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)165k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MFR-25FRF52-165K
Related LinksMFR-25FR, MFR-25FRF52-165K Datasheet, Yageo Distributor
MFR-25FRF52-165K Details Description
Related parts for MFR-25FRF52-165K
CONN HEADER 26POS STR LONG LATCH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CAP FILM 0.15UF 10% 100VDC 2416 datasheet.pdf
IC OFFLINE SWIT UVLO 8SMD datasheet.pdf
DIODE BRIDGE 3PH 1200V 50A SM2 datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 500V X7R RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
RES 4.99K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
XCEDE LEFT 2PVH 4COL WK datasheet.pdf
RES SMD 83.5 OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
SWITCH SELECT 2POS DPST-NC 10A datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.8V SMD datasheet.pdf