Yageo MFR-25FRF52-174K
MFR-25FRF52-174K picture photo
Mfg. Part Number
MFR-25FRF52-174K
Brief Description
RES 174K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
MFR-25FRF52-174K.pdf
Availability of MFR-25FRF52-174K
QUANTITY
MFR-25FRF52-174K Order Process
Ship out your order
Specifications of MFR-25FRF52-174K
Internal Part NumberEIS-MFR-25FRF52-174K
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)174k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MFR-25FRF52-174K
Related LinksMFR-25FR, MFR-25FRF52-174K Datasheet, Yageo Distributor
MFR-25FRF52-174K Details Description
Related parts for MFR-25FRF52-174K
CONN PLUG INLINE CORD 4PIN .250 datasheet.pdf
DC-DC CONVERTERS 12V 3.333A datasheet.pdf
IC DAC 12BIT I2C OCTAL 16MSOP datasheet.pdf
FAN FOR QUINT POWER SUPPLY datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 2.38A 50 MOHM SMD datasheet.pdf
IC FPGA 174 I/O 284CBGA datasheet.pdf
RES SMD 130 OHM 0.1% 1/5W 1005 datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
RES SMD 42.2 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
OSC XO 64.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 55POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
MKP 5UF 5% 850VDC DRAWING T4 datasheet.pdf