Yageo MFR-25FRF52-1K4
MFR-25FRF52-1K4 picture photo
Mfg. Part Number
MFR-25FRF52-1K4
Brief Description
RES 1.4K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
MFR-25FRF52-1K4.pdf
Availability of MFR-25FRF52-1K4
QUANTITY
MFR-25FRF52-1K4 Order Process
Ship out your order
Specifications of MFR-25FRF52-1K4
Internal Part NumberEIS-MFR-25FRF52-1K4
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.4k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MFR-25FRF52-1K4
Related LinksMFR-25F, MFR-25FRF52-1K4 Datasheet, Yageo Distributor
MFR-25FRF52-1K4 Details Description
Related parts for MFR-25FRF52-1K4
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20SOIC datasheet.pdf
FUSE HLDR CART 250V 10A PNL MNT datasheet.pdf
TRIMMER 5M OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CONN HEADER 76POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
SWITCH PHOTOLOGIC SLOTTD OPTICAL datasheet.pdf
RES 193K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 200 OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 14POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
CAP FILM 10000PF 1.25KVDC RADIAL datasheet.pdf
RES 145K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 6.8K OHM 5% 0603 datasheet.pdf
CAP CER 43PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf