Yageo MFR-25FRF52-1M
MFR-25FRF52-1M picture photo
Mfg. Part Number
MFR-25FRF52-1M
Brief Description
RES 1M OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
MFR-25FRF52-1M.pdf
Availability of MFR-25FRF52-1M
QUANTITY
MFR-25FRF52-1M Order Process
Ship out your order
Specifications of MFR-25FRF52-1M
Internal Part NumberEIS-MFR-25FRF52-1M
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MFR-25FRF52-1M
Related LinksMFR-25F, MFR-25FRF52-1M Datasheet, Yageo Distributor
MFR-25FRF52-1M Details Description
Related parts for MFR-25FRF52-1M
RES SMD 8.06 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 11POS WALLMNT SCKT datasheet.pdf
RES SMD 0.47 OHM 1/2W 0805 WIDE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
FULL METAL HOOD 25P T&S K SCR datasheet.pdf
RES 240 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 41 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
CAP CER 120PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
PRESSURE PAD 8398T109 datasheet.pdf
LENS ASSY 1POS 90MM RND 26.9MM H datasheet.pdf