Yageo MFR-25FRF52-20R
MFR-25FRF52-20R picture photo
Mfg. Part Number
MFR-25FRF52-20R
Brief Description
RES 20 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
MFR-25FRF52-20R.pdf
Availability of MFR-25FRF52-20R
QUANTITY
MFR-25FRF52-20R Order Process
Ship out your order
Specifications of MFR-25FRF52-20R
Internal Part NumberEIS-MFR-25FRF52-20R
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)20
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MFR-25FRF52-20R
Related LinksMFR-25F, MFR-25FRF52-20R Datasheet, Yageo Distributor
MFR-25FRF52-20R Details Description
Related parts for MFR-25FRF52-20R
RES SMD 4.3K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 EXTEND datasheet.pdf
LED CBI 2MM TRI-LEVEL B,Y,G WC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 13 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES 13K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
MANUAL RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
RES 182K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 560UH 410MA 1.4 OHM TH datasheet.pdf
AT-2100 CRIMP TOOL HEAD datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 60V D2PAK datasheet.pdf