Yageo MFR-25FRF52-215K
MFR-25FRF52-215K picture photo
Mfg. Part Number
MFR-25FRF52-215K
Brief Description
RES 215K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
MFR-25FRF52-215K.pdf
Availability of MFR-25FRF52-215K
QUANTITY
MFR-25FRF52-215K Order Process
Ship out your order
Specifications of MFR-25FRF52-215K
Internal Part NumberEIS-MFR-25FRF52-215K
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)215k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MFR-25FRF52-215K
Related LinksMFR-25FR, MFR-25FRF52-215K Datasheet, Yageo Distributor
MFR-25FRF52-215K Details Description
Related parts for MFR-25FRF52-215K
DIODE ZENER 22V 1W DO41 datasheet.pdf
CARD EDGE 72POS DL .100X.200 BLK datasheet.pdf
RES SMD 0.1 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 47PF 100V NP0 1808 datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
CONN HOOD CPLNG BOTTOM SZB10 M25 datasheet.pdf
CAP ALUM 10000UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
3/4" X 4" RECTANGLES - 5/PK datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 1.5A DL SYNC QFN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100" datasheet.pdf