Yageo MFR-25FRF52-22K6
MFR-25FRF52-22K6 picture photo
Mfg. Part Number
MFR-25FRF52-22K6
Brief Description
RES 22.6K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
MFR-25FRF52-22K6.pdf
Availability of MFR-25FRF52-22K6
QUANTITY
MFR-25FRF52-22K6 Order Process
Ship out your order
Specifications of MFR-25FRF52-22K6
Internal Part NumberEIS-MFR-25FRF52-22K6
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22.6k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MFR-25FRF52-22K6
Related LinksMFR-25FR, MFR-25FRF52-22K6 Datasheet, Yageo Distributor
MFR-25FRF52-22K6 Details Description
Related parts for MFR-25FRF52-22K6
Connector Receptacle 17 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC CONV DC-DC DPA SWITCH SPAK datasheet.pdf
IC DAC 8BIT OCTAL W/AMP 24SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONN N PLUG STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
RES 0.125 OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 150W datasheet.pdf
RES 7.5K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC ADC 12BIT PAR 200MSPS 48VQFN datasheet.pdf
RES SMD 379K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 270VIN 2VOUT 20W datasheet.pdf