Yageo MFR-25FRF52-26K7
MFR-25FRF52-26K7 picture photo
Mfg. Part Number
MFR-25FRF52-26K7
Brief Description
RES 26.7K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
MFR-25FRF52-26K7.pdf
Availability of MFR-25FRF52-26K7
QUANTITY
MFR-25FRF52-26K7 Order Process
Ship out your order
Specifications of MFR-25FRF52-26K7
Internal Part NumberEIS-MFR-25FRF52-26K7
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)26.7k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MFR-25FRF52-26K7
Related LinksMFR-25FR, MFR-25FRF52-26K7 Datasheet, Yageo Distributor
MFR-25FRF52-26K7 Details Description
Related parts for MFR-25FRF52-26K7
DIODE ZENER ARRAY 6.8V SOT363 datasheet.pdf
IC SWITCH DETECT SPI 32-SOIC datasheet.pdf
IC DAC 12BIT R-R QUAD 16SSOP datasheet.pdf
TERM BLADE NON-GENDR 2AWG SILVER datasheet.pdf
DIODE ZENER 18V 3W DO214AA datasheet.pdf
RES SMD 4.42KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom or Top Entry 54 Position 0.100" (2.54mm) Tin Surface Mount datasheet.pdf
TERMINAL WSI 4/2 LD 140-250V datasheet.pdf
SR06 24VAC/DC 2 INPUTS, 3 OUTPUT datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.6V 300MW SOT23 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 5POS datasheet.pdf