Yageo MFR-25FRF52-28R7
MFR-25FRF52-28R7 picture photo
Mfg. Part Number
MFR-25FRF52-28R7
Brief Description
RES 28.7 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
MFR-25FRF52-28R7.pdf
Availability of MFR-25FRF52-28R7
QUANTITY
MFR-25FRF52-28R7 Order Process
Ship out your order
Specifications of MFR-25FRF52-28R7
Internal Part NumberEIS-MFR-25FRF52-28R7
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)28.7
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MFR-25FRF52-28R7
Related LinksMFR-25FR, MFR-25FRF52-28R7 Datasheet, Yageo Distributor
MFR-25FRF52-28R7 Details Description
Related parts for MFR-25FRF52-28R7
RES SMD 10.7 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
SENSOR 500PSIS 1/4NPT 5V datasheet.pdf
CONVERTER DC/DC REG 3.3V 1A datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
1M CABLE FOR SCREW TERMINAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 400W datasheet.pdf
TERM BLOCK MARKER datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS INLINE PIN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 8POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
TV 8C 8#8(QUAD) PIN RECP datasheet.pdf
470UF 100V 16X25 datasheet.pdf