Yageo MFR-25FRF52-34K8
MFR-25FRF52-34K8 picture photo
Mfg. Part Number
MFR-25FRF52-34K8
Brief Description
RES 34.8K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
MFR-25FRF52-34K8.pdf
Availability of MFR-25FRF52-34K8
QUANTITY
MFR-25FRF52-34K8 Order Process
Ship out your order
Specifications of MFR-25FRF52-34K8
Internal Part NumberEIS-MFR-25FRF52-34K8
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)34.8k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MFR-25FRF52-34K8
Related LinksMFR-25FR, MFR-25FRF52-34K8 Datasheet, Yageo Distributor
MFR-25FRF52-34K8 Details Description
Related parts for MFR-25FRF52-34K8
CAP CER 1000PF 2.5KV NP0 1825 datasheet.pdf
CAP TANT 0.22UF 35V 20% RADIAL datasheet.pdf
CONN PWR RCPT 20POS CONT SIZE 20 datasheet.pdf
IC BUFFER NONIN QUAD 3ST 14TSSOP datasheet.pdf
RES 30.1 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
KK 100 HDR FRLK BWR RTAN 05CKT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 61POS PIN datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 18POS TIN datasheet.pdf