Yageo MFR-25FRF52-357R
MFR-25FRF52-357R picture photo
Mfg. Part Number
MFR-25FRF52-357R
Brief Description
RES 357 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
MFR-25FRF52-357R.pdf
Availability of MFR-25FRF52-357R
QUANTITY
MFR-25FRF52-357R Order Process
Ship out your order
Specifications of MFR-25FRF52-357R
Internal Part NumberEIS-MFR-25FRF52-357R
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)357
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MFR-25FRF52-357R
Related LinksMFR-25FR, MFR-25FRF52-357R Datasheet, Yageo Distributor
MFR-25FRF52-357R Details Description
Related parts for MFR-25FRF52-357R
CONN PLUG 32POS VERT SOLDER POST datasheet.pdf
RES SMD 432 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 549 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 11POS BOX MNT PINS datasheet.pdf
RES SMD 133 OHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 6POS R/A 3.81MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
RES 2.48K OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 200V 10% RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
RELAY TIME DELAY datasheet.pdf
CAP FILM 22NF 10% 400VDC AXIAL datasheet.pdf