Yageo MFR-25FRF52-383R
MFR-25FRF52-383R picture photo
Mfg. Part Number
MFR-25FRF52-383R
Brief Description
RES 383 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
MFR-25FRF52-383R.pdf
Availability of MFR-25FRF52-383R
QUANTITY
MFR-25FRF52-383R Order Process
Ship out your order
Specifications of MFR-25FRF52-383R
Internal Part NumberEIS-MFR-25FRF52-383R
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)383
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MFR-25FRF52-383R
Related LinksMFR-25FR, MFR-25FRF52-383R Datasheet, Yageo Distributor
MFR-25FRF52-383R Details Description
Related parts for MFR-25FRF52-383R
DIODE ARRAY SCHOTTKY 40V SOT363 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS .050 DIP SLD datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER SER 18QFN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 100POS WALL MT PIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 150W datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 11.6A 13 MOHM TH datasheet.pdf
RES CHAS MNT 7.68K OHM 1% 20W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
OSC PROG 2.5NS 30PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X10MM R-TAB T766 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole Solder datasheet.pdf