Yageo MFR-25FRF52-39K2
MFR-25FRF52-39K2 picture photo
Mfg. Part Number
MFR-25FRF52-39K2
Brief Description
RES 39.2K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
MFR-25FRF52-39K2.pdf
Availability of MFR-25FRF52-39K2
QUANTITY
MFR-25FRF52-39K2 Order Process
Ship out your order
Specifications of MFR-25FRF52-39K2
Internal Part NumberEIS-MFR-25FRF52-39K2
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)39.2k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MFR-25FRF52-39K2
Related LinksMFR-25FR, MFR-25FRF52-39K2 Datasheet, Yageo Distributor
MFR-25FRF52-39K2 Details Description
Related parts for MFR-25FRF52-39K2
RES SMD 47 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
MODULE PIP 5V 6A HORZ SMD datasheet.pdf
Crystal 32.7680MHz 30ppm 18pF 100 Ohm -20°C - 70°C Through Hole Cylindrical Can, Radial datasheet.pdf
IC TRANSLATOR 3.3V DIFF 8-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 910K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC EEPROM 8KBIT 2MHZ 8TSSOP-B datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
RES 274 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
BERG II 0.100" DUAL ST datasheet.pdf