Yageo MFR-25FRF52-3K16
MFR-25FRF52-3K16 picture photo
Mfg. Part Number
MFR-25FRF52-3K16
Brief Description
RES 3.16K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
MFR-25FRF52-3K16.pdf
Availability of MFR-25FRF52-3K16
QUANTITY
MFR-25FRF52-3K16 Order Process
Ship out your order
Specifications of MFR-25FRF52-3K16
Internal Part NumberEIS-MFR-25FRF52-3K16
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.16k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MFR-25FRF52-3K16
Related LinksMFR-25FR, MFR-25FRF52-3K16 Datasheet, Yageo Distributor
MFR-25FRF52-3K16 Details Description
Related parts for MFR-25FRF52-3K16
IC MCU 8BIT 7KB OTP 44TQFP datasheet.pdf
IC GATE OR 2CH 2-INP 8-MICROPAK datasheet.pdf
CAP CER 2.7PF 150V 0605 datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
CONN D-SUB PLUG 5W5POS HOUSING datasheet.pdf
CONN PLUG 25POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
CONN HDR 52POS 2.54MM T/H GOLD datasheet.pdf
CONN HDR 18POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.3V SMD datasheet.pdf
CAP FILM 630VDC 0.001UF RADIAL datasheet.pdf
8-Pin, 24-Bit, 96 kHz Stereo D/A Converter IC datasheet.pdf