Yageo MFR-25FRF52-3K92
MFR-25FRF52-3K92 picture photo
Mfg. Part Number
MFR-25FRF52-3K92
Brief Description
RES 3.92K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
MFR-25FRF52-3K92.pdf
Availability of MFR-25FRF52-3K92
QUANTITY
MFR-25FRF52-3K92 Order Process
Ship out your order
Specifications of MFR-25FRF52-3K92
Internal Part NumberEIS-MFR-25FRF52-3K92
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.92k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MFR-25FRF52-3K92
Related LinksMFR-25FR, MFR-25FRF52-3K92 Datasheet, Yageo Distributor
MFR-25FRF52-3K92 Details Description
Related parts for MFR-25FRF52-3K92
TRANS PREBIAS PNP 100MW SSSMINI3 datasheet.pdf
IC DIVIDER /4 5V/3.3V 8-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 35.7 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
MICROPHONE ARM LM-1 41" 2.5LB datasheet.pdf
TVS DIODE 9VWM SOT953 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 500W datasheet.pdf
CONN BASE BOTTOM ENTRY SZB6 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 100POS WALL MT PIN datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 1.1A 49 MOHM SMD datasheet.pdf