Yageo MFR-25FRF52-422R
MFR-25FRF52-422R picture photo
Mfg. Part Number
MFR-25FRF52-422R
Brief Description
RES 422 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
MFR-25FRF52-422R.pdf
Availability of MFR-25FRF52-422R
QUANTITY
MFR-25FRF52-422R Order Process
Ship out your order
Specifications of MFR-25FRF52-422R
Internal Part NumberEIS-MFR-25FRF52-422R
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)422
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MFR-25FRF52-422R
Related LinksMFR-25FR, MFR-25FRF52-422R Datasheet, Yageo Distributor
MFR-25FRF52-422R Details Description
Related parts for MFR-25FRF52-422R
Crystal 12.0000MHz 30ppm Series 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf
HEADER OPEN TURRETT .600 42POS datasheet.pdf
RES SMD 442 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 5100PF 50V 1111 datasheet.pdf
CAP CER 5.6PF 16V NP0 0402 datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X20MM BALL 5VDC WIRE datasheet.pdf
CAP CER 47PF 3KV U2M RADIAL datasheet.pdf
RES 30.1K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 11POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
SNSW 6A 1-4 RLR 70507529 datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
IC SENSR HALL EFFECT 3.3V 3SIP datasheet.pdf