Yageo MFR-25FRF52-46R4
MFR-25FRF52-46R4 picture photo
Mfg. Part Number
MFR-25FRF52-46R4
Brief Description
RES 46.4 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
MFR-25FRF52-46R4.pdf
Availability of MFR-25FRF52-46R4
QUANTITY
MFR-25FRF52-46R4 Order Process
Ship out your order
Specifications of MFR-25FRF52-46R4
Internal Part NumberEIS-MFR-25FRF52-46R4
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)46.4
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MFR-25FRF52-46R4
Related LinksMFR-25FR, MFR-25FRF52-46R4 Datasheet, Yageo Distributor
MFR-25FRF52-46R4 Details Description
Related parts for MFR-25FRF52-46R4
RES SMD 422 OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
BOARD EVALUATION FOR ADE7752A datasheet.pdf
CONN RCPT 28POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
RES 10K OHM 10W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 1.21K OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
1MM JMPR LGT 30 TYPE D 21POS datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN HEADER 160POS .8MM DUAL SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .125" datasheet.pdf